Az U18-asok Euroligájának első tornáján szerepelt klubjával, a spanyol Badalonával a szegedi (a Szedeák nevelése a játékos) Maronka Zsombor.

A tehetséges kosaras a csoport első meccsén a francia ASVEL elleni győzelem alkalmával nyolc pontot, öt lepattanót, egy gólpasszt és két szerzett labdát mutatott fel 24 perc alatt.

Az olasz Virtus Bologna ellen 76–73-ra kikaptak, Zsombor itt ismét kezdőként lépett pályára. 35 perce alatt tizenegy pontot, hat lepattanót, két gólpasszt, két szerzett labdát, két blokkot és négy kiharcolt faultot jegyzett. A 16 éves játékos az Estundiantes Madrid ellen játszotta a legjobb meccsét, ahol tizenhét pontot, négy lepattanót, hat gólpasszt, négy kiharcolt faultot és egy blokkot hozott.

A Badalona végül a harmadik helyen végzett a Valenciában megrendezett tornán, a német Ludwigsburg elleni győztes bronzmeccsen (84–80) Zsombor tizenegy ponttal, három lepattanóval, egy gólpasszal, valamint egy szerzett labdával segítette csapatát.

A szegedi sportoló két esztendeje szerződött Spanyolországba.